Nopri Talumeierei: Kuidas Võrumaa talust sai Eesti armastatuim TikToki bränd.

Nopri Talumeierei on ehtsaid, vähetöödeldud, traditsioonilisi talupiimatooteid valmistav väikeettevõte Võrumaal. Piimatooted valmivad otse piimafarmi kõrval asuvas talumeiereis. Talukohupiim ja -või, sõir, koorekaramell, jogurt ning juust valmivad traditsioonilise talus kasutatud tehnoloogia alusel ja talumaiuste karbid täituvad perenaise helde kulbiga.

Katsumus

Kasvatada bränditeadlikkust ja anda Noprile nägu ja tegu, seda ideest teostuseni ja piiratud ressurssidega.

Tulemus

39% e-poe müügikasv, üle 10 miljoni vaatamise, 18 000 uut jälgijat TikTokis ja massivselt positiivne vastukaja fännidelt.

Teenused
  • Sisustrateegia
  • TikToki videod
  • Sotsiaalmeediahaldus
  • Sisuarendus

Sissejuhatus

Nopri bränd oli vaikselt omaette kasvanud, tooteid hinnati ja tarbiti, aga Noprit ei seostatud tugeva brändina. Tugeva brändi puudumine tähendas väiksele Noprile suurt katsumust konkureerides piimaletil suurettevõtetega, põhjustades muret Nopri tegevjuhile Karl Niilole, kes on juhtumisi ka Exela Media üks osanikest.

Karlil oli soov toimetada Nopri brändiga läbimõeldult, jõuda rohkemate inimesteni ja anda brändile elu. Küll aga on Nopri võrdlemisi väike ettevõte väikese rahakotiga, seega ei tulnud suurejoonelised brändikampaaniad ega konkureerimine suurte piimatööstustega kõne alla.

Katsumusele lähenemiseks tuli kasutada parajalt loovust ning kavalust, eriti arvestades eelarvest tulenevaid piiranguid.

Nopri brändi tundmaõppimine

Enne kui lahendusega peakat hüpata, pidime põhja selgeks tegema ja õppima tundma Nopri olemust sügavamalt kui kohupiimatops või hea juust. Veetsime päeva Nopris, osalesime peremehega talutuuril, küsisime küsimusi ja hingasime Nopri hõngust kopsud täis (ka laudas).

Teadmine

2021. aasta alguseks oli TikTok saanud koroona-aja parimaks meelelahutusplatvormiks, mida tõendab ka äpi allalaadimiste ning uute kasutajate registreerimise arvu hüppeline tõus. TikTok võimaldas võrreldes teiste sotsiaalmeedia platvormidega jõuda orgaaniliselt tohutu hulga inimesteni, avades ka turundajatele soodsa ning efektiivse reklaamikanali.

Strateegia

Tulenevalt projekti eelarvest ning vajadusest jõuda orgaaniliselt võimalikut suure rahvamassini, otsustasime suunduda TikToki. Enne konto avamist panime paika turundusstrateegia, mille esmase plaani lõime tuginedes brändi tundmaõppimisel saadud infole, Nopri väärtustele ja eesmärkidele.

Sisuteemad

Mõistes, mille eest Nopri seisab ja mida väärtustab, saime defineerida sisuteemad. Eesmärgiga anda Nopri brändile elu, panime sisuteemadeks paika loomad, tooted ja teenused, pere, ajalugu, tootmine ja tehnika. Testides igat kategooriat ning ideed, selgitasime välja vaatajatele huvi pakkuvad teemad.

Protsess

Sisuloome protsess, mis on tõendanud end toimivat, koosneb igakuisetest tsüklitest. Iga tsükkel on tänu agiilsele protsessile edukam kui eelmine, sest rakendatud on vaatajate tagasisidet, tulemustest tulenevaid tähelepanekuid, ajakohaseid trende ja suundasid. Agiilne sisuprotsess võimaldab täiendada strateegiat kuni järjepideva eduka strateegia väljatöötamiseni.

Sisuideede genereerimine

Ideetamine toimus esialgu erinevatel viisidel, projektitiimi ajurünnakutega, iga tiimiliikme iseseisva inspiratsiooni ammutamisega ja ühise ideede ülevaatamisega. Ideetamisel võtsime arvesse Nopri väärtusi, mida erinevate sisutükkidega vaatajatele edasi anda, ning ka Nopri töötajate enda soove: teha huumorit, aga mitte ennast naeruväärselt esitada.

Brainstormi käigus kogutud ideed jõuavad pärast läbimõtlemist ja täiendamist ideede listi, mille kliendile saadame.

Produktsioon ja võttepäevad

Võttepäev toimus 1x kuus 4-5 tundi, mille vältel filmisime eelnevalt planeeritud ideid erinevate osalejatega. Katsumuseks oli asjaosaliste ebamugavus kaamera ees esinemisel, kuid suures osas lahendas selle vaid aeg ja kogemus. Aitasime võttepäevade efektiivsusele ja kaameranärvi vähendamisele kaasa eelnevalt tutvumiseks saadetud ideedega.

Videote kokkupanemine

Monteerimine toimus vastavalt ideede ülesehitusele ja filmitud materjalile. Monteerimisel pidasime silmas TikToki platvormi eripärasid, muuhulgas ka seda, et videod peavad olema haaravad juba esimestest sekunditest.

Postitamine ja testimine

Postitamine toimus regulaarselt vastavalt loodud graafikule. Enamasti toimus postitamine 5x nädalas, et olla alati vaatajatel meeles ning pakkuda positiivseid emotsioone, mis võiksid saata neid ka piimaleti ette Nopri sisu meenutama.

Sisuanalüüs

Analüüsimine toimus igale postitusele eraldi ja ka kuupõhiselt, et raporteerida tehtud tööd ja tulemusi kliendile. Pärast igat postitust jälgisime ja hindasime postituse toimivust retention chart-i, vaatamiste arvu ning kommentaaridega. Kogutud tagasiside põhjal tegime sisujäreldusi ja panime kirja tähelepanekud uueks ideetamiseks.

Retention chart — Graafik, mis kujutab vaatajate keskmist säilimist video erinevates punktides.

Analüüsist saadud teadmised

Uued teadmised tekkisid analüüsi käigus nii numbrilisest statistikast kui ka kogutud vaatajate tagasisidest. Teadmisi kasutasime uues ideetamises sisutükkide parandamiseks ning uute ideede genereerimiseks. Näiteks nägime mitme video all kommentaare viitamaks Tiidu sarnasusele Breaking Bad sarja peategelasega, millest tulenevalt, millest tulenevalt tegime sarjast inspireerituna sketši koos Tiidu ja Karliga. Videoklipp osutus väga edukaks ja pakkus sarja fännidele rohkelt elevust.

Vaatajate kommentaarid eelnevate videote all.

“Breaking Bad” Nopri kontekstis.

Tulemused

39
e-poe müügikasv
10
vaatamisi
18
jälgijaid

39% e-poe müügikasv, üle 10 miljoni vaatamise, 18 000 uut jälgijat TikToki ja lõime tugeva sideme tarbijatega, mille eest räägib massiivne positiivne vastukaja:

Lisaks positiivsele tagasisidele vaatajatelt jõudis Nopri tegevus TikTokis ka mitmel korral meediasse (Äripäev , Postimees, Maaelu) ning kontot on välja toodud ka TikToki turunduse eeskujuna nii turunduskoolitustel kui veebilehtedel (Promoty).

Valmis koostööks?

Alusta Projekti